• Szybki kontakt
  • +48 22 863-35-45/46
  • PON. - PT., 7.00 - 16.00

Wspaniały krem do gotowania i ubijania

Wtorek, 27 sierpnia 2019 Wspaniały krem do gotowania i ubijania

Poznaj krem do gotowania i ubijania Creme Patisserie Dual. Idealny do gotowania i ubijania. Ze względu na delikatny smak i wyjątkową stabilność w kwaśnym i gorącym środowisku produkt ten nadaje się do szerokiej gamy dań, może być dodawany zarówno do pikantnych jak i słodkich potraw.

 

Krem do gotowania i ubijania Creme Patisserie Dual - przejdź do karty produktu  ->

Przygotuj pyszny omlet z kremem do gotowania Meggle

receptury_59_pl_20170822105421

Omlet to bardzo popularne danie śniadaniowe. Do jego niewąpliwych zalet zaliczyć należy przede wszystkim wysokie wartości odżywcze oraz stosunkowo łatwe przygotowanie. Smak i wartości odżywcze omletu, to przede wszystkim jajko, ale również dodatki. Ale czy omlety są dobre dla zdrowia, jeśli jesz je codziennie?

Czy omlety są zdrowe?

Omlety są dobrą częścią zbilansowanej diety. Składają się głównie z jaj bogatych w białko, witaminy i minerały. W przypadku omletu, w kwestiach zdrowotnych należy mieć na uwadze dwie rzeczy - kalorie i cholesterol.

Kalorie

Jeden omlet (około 61 gramów) zawiera około 94 kalorii. Jest to około 4,7% całkowitego zalecanego dziennego spożycia kalorii przez kobietę i około 3,9% dziennego spożycia kalorii przez mężczyznę.

Warto zaznaczyć, iż wartości te dotyczą wyłącznie omletu, bez dodatków. Aby utrzymać niski poziom kalorii, omlet najlepiej spożywać z warzywami lub serem o niskiej (obniżonej) zawartości tłuszczu.

Cholesterol

Jajka zawierają cholesterol (około 186 miligramów / jajko). Warto jednak dodać, iż według opinii wielu dietetyków, zdrowe jest spożywanie jednego jajka dziennie. Białko jaj zawiera mniej cholesterolu niż żółtko.

Jak zrobić zdrowy omlet?

Czy omlety są zdrowe? Tak, jeśli wykonane są w odpowiedni sposób i zawierają odpowiednie dodatki.

Zapraszamy do zapoznania się z przepisem na pyszy omlet z jabłkami. Przygotuj szybkie, pyszne i zdrowe śniadanie każdego dnia.

Zobacz przepis na omlet z jabłkami ->

« Powrót do poprzedniej strony